<i></i><i></i><i></i><i></i><i></i><i></i><i></i><i>Mecz charytatywny</i><i></i>

Prezentacja projektów edukacyjnych

piątek, 12 Kwiecień 2013 | Wysłany przez admin

W dniu 27 marca br. w naszej szkole odbył się Festiwal Projektów Edukacyjnych. 226 uczniów, głównie z klas drugich, zaprezentowało 54 projekty14 salach lekcyjnych. Tematyka zagadnień była bardzo różnorodna, niejednokrotnie wykraczając poza ramy przedmiotów nauczanych w gimnazjum lub też łącząc wiedzę z kilku dziedzin. Prezentacje obserwowali pierwszo i trzecioklasiści. Można było zadawać pytania, wziąć udział w quizie, skosztować różnych smakołyków, obejrzeć ciekawe wystawy i makiety, zobaczyć wyniki przeprowadzonych badań i doświadczeń. Uczniowie włożyli wiele wysiłku i pracy w przygotowanie się do realizacji tego niewątpliwie trudnego i pracochłonnego zadania.

10 kwietnia br. wszyscy pierwszoklasiści zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć pięć wybranych projektów, które uznane zostały za szczególnie ciekawe. Oto ich tematy: 1. Stosunki międzyludzkie dawniej i dziś, 2. Terapia za pomocą zwierząt – dlaczego wiemy tak mało?, 3. Polskie Termopile – bitwa pod Wizną. Makieta bitwy, 4. Jak zmieniało się uzbrojenie w średniowieczu?, 5. Jak stworzyć tablicę interaktywną za 200 PLN?

Mamy nadzieję, że wysiłek włożony w przygotowanie projektów edukacyjnych okazał się pożyteczny i życzymy pierwszoklasistom równie owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym.

szkolny koordynator projektów edukacyjnych: Marcin Pogonowski